Sohbetde.Org

Mobil Sohbet, Yeni Arkadaslar , Eglenceli Oyunlar
Play Store App Store

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakın. FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Sohbet | Mobil Sohbet, Chat, Sohbet Odaları, Sohbet Sitesi |


Sohbet

Sohbet

Kelime Anlamı ve Genel Olarak Sohbet

Arapça kökenli bir kelime olan sohbet bir diğer adıyla söyleşi.. Türkçe anlamına baktığımız zaman ise dostça, arkadaşça konuşarak hoş vakit geçirme olarak tanımlayabiliriz. Sohbet edebilmek için iki veya daha fazla kişiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Sohbet etmek, hasbihal etmek herkesin yaptığı, yapmaya ihtiyaç duyduğu bir durumdur. Doğduğumuz andan beri kelimeler ile derdimizi, sevincimizi her türlü duygumuzu dile getirmeye çalışırız. Değişik sesler çıkartarak her türlü heyecanımızı paylaşırız.

Sohbet etmek ise ruhen kendimizi iyi hissettirmektedir. Derdimizi kederimizi sevincimizi sevdiğimiz insanlar ile paylaşmak içimizi rahatlatır.

Her yerde sohbet edebiliriz. İnternet ortamında, okulda, evde, işte.. İnsanın bulunduğu her yerde bir şeyler paylaşılır ve bunları dile getiriyorsak mutlak ki bir sohbet söyleşi ortamı oluşmaktadır.

Son zamanlarda ise, daha doğrusu yaklaşık 25-30 senelik bir zaman dilimi boyunca insanlar sohbet etmenin farklı bir yöntemini bulmuşlardır. Bunlardan bir tanesi de sohbet siteleri, chat odalarıdır. Yüz yüze sohbet dışında hiç tanımadıkları belkide hiç göremeyecekleri birileri ile paylaşımda bulunmaktadırlar. Hiç tanımadığınız kişiler ile sohbet etmek insanı rahatlatır. Çünkü karşınızdaki insan sizi tanımıyordur ve siz kendinizi ne kadar tanıtmak isterseniz o kadar tanıyabilirler.

Sohbet siteleri, chat odalarında genel veya özel sohbet ile yıllarca süre gelen gelenekselliği değişik platformlarda da sürdürebilirsiniz. İster arkadaş edindiklerinizle, ister hiç tanımadıklarınız belki de görmeyeceğiniz kullanıcılar ile bir konu üzerinde tartışabilir, konuşabilir yada fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Ve sonuç olarak hangi konuşma tarzını seçerseniz seçin, sohbet etmiş olmaktasınız.

Ruhen ve bedenen birşeyler paylaşarak daha mutlu anlar, dakikalar geçirebilirsiniz.

Sohbet siteleri

Bir Sohbet Var

Sanal Sohbet

Aslında genel olarak yukarıda ki yazımızda sohbet ve sanal sohbetten bahsetmiş olsakta, sanal sohbeti bir nevi ayırmamız gerekmektedir. Çünkü karşılıklı yapılan konuşma üzerine olan sohbetin dışında genellikle yazarak paylaşım sağladığımız bir sohbet türüdür. Her ne kadar sesli sohbet özellikleri gelişmiş olsa da klasik olarak sanal sohbeti incelediğimizde yazarak anlaşma yöntemi olarak adlandırabiliriz.

Sanal sohbet ise son zamanlarda pandemi nedeniyle insanların dışarı çıkamama, sevdiklerini görememe gibi problemlerinden ötürü daha da rövanştadır. Çünkü insanlar aileleri ile bile sohbet edememe aşamasına gelmiştir. Oysa ki sohbet etmek insanların en temel ihtiyaçlarından olduğu için bu ihtiyaçlarını sanal sohbet odalarına girerek gidermek istemişlerdir. Bu dönem içerisinde birçok sanal sohbet sitesi birçok yeni kullanıcıyı aralarına katmıştır.

Burada önemli bir nokta ise insanların girmiş oldukları sohbet sitelerini gelip geçici görmemeleridir. Her ne kadar pandemi döneminde yeni katılan kullanıcılar çok olsa da, amaç gelen kullanıcıları ortama alıştırmak ve kalıcı olmalarını sağlayarak sohbete değer katmaktır.

Sizlerde sohbet etmenin farklı yöntemlerini arıyorsanız, kaliteli sohbetin tek adresi www.sohbetde.org adresine sizleri de bekleriz.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu sohbetler dileriz..


Yazar: BuLuT

Görüntüleme: 3012 defa

Cevap bırakın

%d blogcu bunu beğendi: